Misa na owoce dla galerii Pink Nest

09:07

Witam
Tak jak pisałam poprzednio chciałabym zaprezentować szczegółowo prace wykonane dla galerii p. Joasi, które można tam nabyć.

Styl, który proponuje galeria jest swoisty, prosty, nieprzeładowany formą i preferujący prace w stonowanych kolorach, może lepiej powiedzieć : niepstrokate.

Moje wyroby bardzo często bazowały na kolorze, ozdobach, dodatkach. Musiałam się przestawić i skupić się przede wszystkim na formie.

Z założenia prace mają podkreślać materiał, z którego są zrobione, a więc nadruk gazetowy ma być widoczny, niezamalowany bejcą czy farbą.

Spodobały mi się plecionki wykonane z książki telefonicznej, maja bardzo drobny i gęsty nadruk, przyjemny dla oka po wypleceniu.  Pozbierałam troszkę starych książek telefonicznych i panoramę firm mecząc o nie wszystkich przyjaciół i rodzinkę i tak powstała pierwsza praca, taka troszkę w stylu vintage, nie sądzicie?

misa na owoce (lub słodkości, jeśli ktoś woli)Misa w całości wypleciona splotem ósemkowym, wykończenie góry to gładki sposób: schowane w plecionce rurki osnowy.
Książka miała pożółkłe ze starości kartki, co dało fajny moim zdaniem efekt końcowy.


Wyplatałam tę misę poddając się całkowicie rurkom: chciały się zaginać w górę, to poleciałam skosem, bez planu, bez wzornika, na żywioł.
Dno zaczęte w formie gwiazdy, takie najbardziej lubię.Jak Wam się podoba "wzorek" powstały z tego drobnego nadruku? Mnie przypomina trochę polny kamień, taki pstrokaty, ale ja na wsi mieszkam i wszystko mi się kojarzy z przyrodą :)Bez bejcowania, trzy warstwy lakieru i gotowe. Bardzo przyjemna robota. Misa do kupienia w galerii.

pozdrawiam

You Might Also Like

8 komentarze