Świąteczne wianuszki

10:16

Witam

Wianek wykonany splotem spiralnym jest bardzo wdzięcznym obiektem do plecenia. 
Nie dość, że to najłatwiejszy rodzaj splotu, bez klejenia tekturek czy mozolnego wyplatania dna to jeszcze plecionka nie może się nie udać.
Plotąc  splotem spiralnym z czterech, pięciu czy sześciu rurek otrzymujemy wianuszki o różnym wyglądzie - te z 6+1 rurka bardzo ścisłe i równe, a te zrobione splotem 4+1 mocno pokręcone.

Lubię każdy rodzaj splotu, bo każdy daje inne możliwości strojenia i dekoracji.
Poniżej kilka moich ostatnich prac.

Wianuszki nieduże plecione na małym wzorniku, wykonane z papieru ksero. Gałązkami podzieliła się ze mną moja tuja - jestem jej bardzo wdzięczna . Szyszki modrzewiowe zbieram w pobliskim zagajniku, gdzie rosną okazałe sosny i modrzewie.Dwa przykłady wianków malowanych kawą. Uwielbiam ten zestaw kolorystyczny, a kraciaste wstążki po prostu kocham. Gwiazdka z masy solnej i mała drewniana.


A tu wianek z kartek książki telefonicznej z szarym rantem. Na zdjęciu nie widać, ale wianuszek pięknie mieni się w słońcu, bo pryśnięty jest brokatowym lakierem


Typowy zielony wianek wykonany splotem 6+1.


I troszkę koloru. Wianuszek pokręcony dzięki zastosowaniu splotu 4+1. Czerwień i złoto to kolorki Bożego Narodzenia, tak jak i poisencja, która na dobre stała się symbolem tych świąt.


Sposób wykonania splotu spiralnego znajdziecie w tym poście.

Wianuszki oczywiście do kupienia w zakładce sklepik lub na kiermaszu w Pucku.

pozdrawiam

You Might Also Like

0 komentarze