Kosz z fioletowymi różami

12:39

Witam

Duży kosz z rączką to klasyczny "produkt" wiklinowy. Kto z nas nie zna koszy wypełnionych sztucznymi kwiatami stojących gdzieś zakurzonych na szafie.

Ja też zrobiłam taki kosz o klasycznym kształcie. Różni go jednak od zwykłych, wiklinowych koszy przede wszystkim kolorystyka - mój kosz jest kolorowy z przewagą różnych odcieni zieleni.


Z boku na rączce dokleiłam malutkie, papierowe kwiatki - róże zwijane metodą cukierkowa ale już nie jak zwykle z krepiny włoskiej, lecz zwykłej krepy dostępnej w każdym sklepie papierniczym.

Kwiatki tak zrobione są mniej trwałe od tych zwijanych z grubej i mocno pofałdowanej krepy włoskiej i potrafią się po kilku dniach zdeformować. Dlatego też zaraz po zrobieniu każdą różyczkę polakierowałam bezbarwnym sprayem.


Cały kosz wypleciony został różnymi splotami: ósemkowym i ósemkowym odwrotnym, gimą i  diamencikiem. Najlepiej widać to na zdjęciu z boku kosza.

Kosz wyplotłam na potrzeby kursu jako wzorzec. 

Później świetnie się sprawdzi w roli kosza prezentowego.

pozdrawiam
You Might Also Like

3 komentarze

  1. Cudny jak wszystko inne.
    Ja nie nogę tu zaglądać ,po prostu zżera mnie zazdrość(hi hi), że robisz takie cudności a mi nie wyszło.
    Pozdrawiam Wiola

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zakochana w Twych pracach :) i dlatego zasługujesz na wyróżnienie,po które zapraszam do siebie :)Pozdrawiam!!!!

    OdpowiedzUsuń